Atamızı Saygı, Minnet ve Özlemle Anıyoruz

Trakya Belediyeler Birliği Başkanı ve Tekirdağ Büyükşehir Beldiye Başkanı Kadir Albayrak, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ile ilgili mesaj yayınladı.


Trakya Belediyeler Birliği Başkanı ve Tekirdağ Büyükşehir Beldiye Başkanı Kadir Albayrak, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ile ilgili mesaj yayınladı.

Başkan Albayrak mesajında şu ifadelere yer verdi: 

Yurdumuzun kurtarıcısı ve Cumhuriyet'imizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü, vefatının 82. yıl dönümünde özlem, rahmet ve saygıyla anıyorum.

İstiklal mücadelemize önderlik eden ve güzel yurdumuzu bizlere armağan eden Atatürk, tüm dünyada sevilen ve saygı duyulan bir liderdir. Türk milletinin en zor çağında tarih sahnesine çıkan Atatürk, istiklal mücadelesine başkomutanlık etmiş ve silah arkadaşlarıyla birlikte Cumhuriyet'imizi kurmuştur. "Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır; fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır" diyen Atatürk, en büyük eseri olan Cumhuriyet'i, bizlere emanet etmiştir. Bize düşen görev, atalarımızdan devraldığımız bu büyük mirası yaşatmak ve yüceltmektir.

Cumhuriyet'imizin, özgürlük, bağımsızlık ve demokrasimizin temeli olduğunun bilinciyle Ata'mızın çizdiği çağdaşlaşma yolunda yürümeye, ilke ve inkılaplarını yeni nesillere anlatmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, şükran ve saygıyla anıyorum.